גרסת האתר רגילה גרסת האתר רגילה
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 10:00-16:00
הופעות מוזיקה קלאסית

הפסטיבל הבינלאומי לעוגב בישראל 2020-2019 - קונצרט הפתיחה של יובל רבין

ארכיון תאריך: 1 נובמבר 2019

משך: שעה

הפסטיבל הבינלאומי לעוגב בישראל ייפתח השנה בחיפה בקונצרט של מנהלו האמנותי יובל רבין. בתכנית שלו הפעם יצירות שנכתבו ל"עוגב מלא" ויצירות שנכתבו לתזמור של טריו, קול אחד במקלדת העליונה, קול שני במקלדת התחתונה וקול שלישי במקלדת הרגליים. לצורך העניין נבחרו יצירות מאת יוהאן סבסטיאן באך, פרנסוא קופרן וסזר פרנק. דברי מבוא לקראת הקונצרט בשעה 10:15. הקונצרט בשעה 11:00. 

תכנית הקונצרט:
יוהאן סבסטיאן באך  Johann Sebastian Bach 
(1750-1685)  - פרלוד ופוגה בסול מז'ור  רי"ב 541
-  טריו-סונטה לעוגב במי מינור  רי"ב 528         
- אדג'יו ויוואצ'ה         
- אנדנטה
- און פוקו אלגרו
 
פרנסוא קופראן  François Couperin
(1733-1668)  מתוך ה"מיסה סולמניס לשימוש הקהילות":
 
- Plain chant du 1er Kyrie, en taille                                 
- Fugue sur les jeux d'anches                                          
- Recit de Cromorne                          
- Dialogue sur la trompette et le cromorne
- Plain Chant  
 
 -  מתוך הטריו-סונטה  "ל'אימפריאל"  L'Impériale
 Gravement, Vivement, Gravement et Marqué
  Rondeau-Légèrement, Rondement, Vivement
 
 סזר פרנק     César Franck
(1890-1822)  - פרלוד, פוגה וואריאצ'יה  
 קטע הרואי  Pièce héroïque   
 
                              
 
ד"ר יובל רבין יליד חיפה, 1973. בוגר האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, שם התמחה בעוגב (גב' אליזבט רולוף), תאוריה, מוסיקת בארוק וחינוך מוסיקאלי וקיבל את התארים B. Mus ו- M. Mus. בשנת 2001 קיבל את תעודת הסולן (בהצטיינות) מהאקדמיה למוסיקה בבאזל, בה למד עוגב ואלתור מודרני אצל הנגן הנודע Guy Bovet וכן קלאויקורד וצ'מבלו אצל Markus Hüninger ואלתור בארוקי אצל Rudolf Lutz, (ב"סקולה קאנטורום בזיליאנסיס"). רבין מתגורר כיום בשוויץ שמהווה את מרכז פעילותו. משנת 1991 מופיע בקביעות כנגן עוגב, קלאויקורד וצ'מבלו, כסולן, באנסמבלים, עם מקהלות ועם תזמורות בארצות רבות במערב ומזרח אירופה, ביפן ובישראל וזכה לשבחי הביקורות. הוא מופיע עם רפרטואר רחב מאוד, שמשתרע מימי הביניים המאוחרים ועד למוזיקה בת זמננו, כמו גם העברות לעוגב (מכלים אחרים). משנת 1995 ניגן מספר ביצועי בכורה, חלק מהיצירות אף הוקדש לו. כיהן בחבר השופטים של תחרויות קומפוזיציה לעוגב הן באקדמיה למוזיקה בתל אביב והן בתחרות ע"ש ר' הכט באוניברסיטת חיפה. בנוסף לפעילותו האמנותית, רבין פעיל גם כמוזיקולוג חוקר, בתחומים: ניתוח, ביצוע בראיה היסטורית, תחביר מוזיקאלי, מוזיקה יהודית, זהות מוזיקאלית ותופעת החזרות המשתנות אצל קפ"ע באך. בנושא האחרון השלים רבין גם את עבודת הדוקטורט שלו באוניברסיטה העברית (Ph.D., 2014), בהנחיית פרופ' נפתלי וגנר ופרופ' דליה כהן (ז"ל), וזכה בפרס "החוקר הצעיר" מטעם האיגוד הישראלי למוזיקולוגיה, על הרצאה בנושא זה. 

הוקלט למספר תחנות רדיו בעולם ברפרטואר מגוון ביותר, וכן על ידי חברת ההקלטות הגרמנית Musikproduktion Dabringhaus und Grimm MDG שפרסמה דיסקים סולו בנגינתו שזכו לשבחי הביקורות בעולם: "Organ Music from Israel” , הכולל גם שתי יצירות פרי עטו. " Mendelssohn Organ Work" , הכולל גם הומאז' למנדלסון – וריאציות ופוגה על לחן "ידיד נפש", בסגנון מנדלסון, וכן C.Ph.E. Bach Organ Music  with Varied Repeats  שקיבל "5 כוכבים" במגזין הבריטי "Choir and Organ".  משנת 2011 מכהן כמנהל אמנותי של סדרת הקונצרטים לעוגב של עמותת חובבי העוגב בישראל. משנת 2012, יוזם ומנהל אמנותי של ימי המוסיקה היהודית.

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter